Ekonomi

Güvenli turizm sertifikalı oteller tercih edildi

Türkiye Otelciler Birliği, güvenli turizm belgeli otellerin Temmuz-Ağustos aylarını dolulukla kapattığı bilgisini paylaştı.

Güvenli turizm sertifikasına sahip oteller tercih edildi

Yaygın olarak kullanılırlar ve koronavirüs salgını turizmi etkilediğinde ortaya çıkarlar. “güvenli turist belgesi”turistleri Türkiye’ye gelme yükünden kurtararak sektöre ivme kazandırdı.

OTANTİK OTELLER TEMMUZ VE AĞUSTOS KAPALI

Türkiye Otelciler Birliği Başkan Yardımcısı Tacettin Özden, koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında güvenli turizm sertifikası alan otellerin Temmuz ve Ağustos aylarını yüzde 95 dolulukla kapattığını söyledi.

Güvenli turizm sertifikasına sahip oteller tercih edildi #1

“SON DAKİKA REZERVASYONLARI GELİYOR”

Özden, Polonya, Rusya, Ukrayna, Beyaz Rusya, Hollanda, Fransa ve İran’dan yerli halk, göçmen ve turistlerin otellerde kaldığını söyledi. “Otellerimiz Ağustos ayını yüzde 95 dolulukla kapattı. Herkesin mutlu olduğunu söyleyebilirim. Eylül ve Ekim aylarında önümüzü net göremiyoruz. Biraz daha son dakika rezervasyonlarıyla yola çıkıyoruz. Rezervasyonlar geldikçe bu ayların güzel geçeceğini düşünüyorum. “ dedim.

Güvenli turizm sertifikasına sahip oteller tercih edildi #2

“EYLÜL VE EKİM AYINDA GELECEK BALKAN ÜLKELERİNİ BEKLİYORUZ”

Eylül ve Ekim aylarında Balkan ülkelerinden ciddi bir hareketlilik beklendiğini kaydeden Özden, Balkan ülkelerinden gelen turistlerin bu iki ayda otel doluluklarına katkı sağlayacağını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu