Ekonomi

Evde bakım yardımı ödemeleri bugünden itibaren hesaplara yatırılacak

Ağır engelli vatandaşların aile ortamında bakımını desteklemek için yapılan ödemeler bugünden itibaren sosyal yardım olarak sayılacak.

Evde bakım ödeneği ödemeleri bugünden itibaren hesaplara yansıtılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Evde Bakım Yardımı” ödemelerinin bugünden itibaren faturalandırılacağı bilgisini paylaştı.

Bakan Yanık, yaptığı açıklamada, aile merkezli sosyal hizmet vizyonları doğrultusunda engelli vatandaşlara yönelik bir politika geliştirdiklerini de vurguladı.

“Engelli vatandaşlarımıza aileleri ile birlikte destek olmak ÖNCELİKLİ HEDEF”

Bakan Yanık, öncelikli amaçlarından birinin bakıma muhtaç engelli vatandaşlarımızı aileleri ile birlikte desteklemek olduğunun altını çizerek, kurumların bağımsız yaşayamayan ve ailelerine bakan engelli vatandaşlara bakım hizmeti verdiğini söyledi.

“ÇALIŞMAYAN VATANDAŞLARIMIZI ACİL DESTEKLERİZ, ONLARA NEDEN BAKIYORUZ”

Ailesinin yanında kalan engellilerin kreş, evde bakım gibi hizmet modelleriyle desteklendiğine işaret eden Yanık, şöyle konuştu: “Ağır engelli yakınları olan, evde bakıma muhtaç olan ve bakıldığı için çalışamayan vatandaşlarımıza da destek oluyoruz.” terimleri kullandı. Burning, Temmuz-Aralık 2021’de evde bakım yardımının ayda 1.657 liradan 86 liraya, 97 kuruşa 1.797 liraya çıkarıldığını hatırlatarak, bakıma muhtaç engelli yakınlarına bakan 530.000 vatandaşa baktıklarını belirtti. evde bakım yardımı.

Evde bakım parası bugünden itibaren faturalarınıza yansıyacak

“HESAPLARDA TOPLAM 968 MİLYON 200 BİN LİRA”

Yanık, evde bakım ödeneği ödemelerinin bugünden itibaren fatura edileceğini belirtti. “Bugün itibari ile 968 milyon 200 bin liralık evde bakım parasını faturalara ödüyoruz. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza fayda sağlamasını istiyorum.” bir açıklama yaptı.

Evde bakım parası ödemeleri bugünden itibaren hesaplarınıza yansıtılacak

Evde bakım parası ödemeleri bugünden itibaren hesaplarınıza yansıtılacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu