Ekonomi

Esnaf koronavirüs vaka artışından tedirgin

TESK Başkanı Palandöken, kapanışların sona erdiği bu dönemde ülke genelinde koronavirüse karşı önlem alınmasının önemine ve aşıların yapılması gerektiğine vurgu yaptı.

Esnaf korona virüs vakalarının artmasından endişeli

Tüccarlar örgütü, işlerin tekrar kapatılmaması gerektiğini ve halk sağlığının koronavirüse karşı dikkatli olmaya devam etmesi gerektiğini savunuyor.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (TESK) Bendevi Palandöken, koronavirüsle mücadelede esnafın durumuna ilişkin yazılı açıklama yaptı.

KORONAVİRÜS SİGORTA TİCARET VAKA SAYISI

Palandöken yaptığı açıklamada, okulların açılmasına kısa bir süre kala koronavirüs vaka ve ölümlerinin tekrar artmasından endişe duyduğunu söyledi. Son dönemde vaka sayısının 20.000’e yükselmesi ve günde yaklaşık 250 vatandaşın hayatını kaybetmesi tüccarlarımızı ve vatandaşlarımızı endişelendirdi” dedi. dedim.

Esnaf korona virüs vaka sayısındaki artıştan endişeli

“İŞ İLERİ, DİKKATLİ OLUN”

Türkiye’nin yaklaşık iki yıldır koronavirüsle mücadele ettiğini hatırlatan Palandöken, şunları kaydetti: “Her şey yolundayken normalleşmeye devam etmek için maske, mesafe ve hijyen kurallarına her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Aşısı biten vatandaşlarımız, memnun kalmadan tüm kurallara uymaya devam etmelidir. Vatandaşların, tüccarların ve toplumun tüm kesimlerinin olayın ciddiyetini daha iyi anlaması ve herkesin önce sağlıktan sonra ekmekten sorumlu olması gerekiyor. ” dedi.

“ÜLKE GELECEĞİ BEKLİYOR”

Havaların ısınması ve yaz tatilinin ülke genelinde uyumun gevşemesine yol açtığına işaret eden Palandöken, şunları kaydetti: “Salgın henüz bitmedi. Aşılar ancak kurallara uymaya devam edersek işe yarayabilir. Bu nedenle aşılı vatandaşlarımızın maske takmaya devam etmesi gerekmektedir.

Aşı olmayan herkes aşı olmalı

Aşı yaptırmayanlar hem kendilerinin hem de toplumun sağlığı için vakit kaybetmeden doğru aşıyı yaptırmalıdır. Buradan tüm tüccarlarımızı ve vatandaşlarımızı uyarıyorum. “ dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu