Ekonomi

Eminönü’nde okul alışverişi yoğunluğu

Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasına birkaç gün kala, çocuklarının okul eksikliğini gidermek isteyen veliler Eminönü’ndeki kırtasiyelere akın etti.

Eminönü'nde okul alışveriş yoğunluğu

Bireysel eğitimde zorunlu salgın tatilinin bitmesiyle okulların açılmasına birkaç gün kala Eminönü’nde okul alışverişi heyecanı başladı.

Çocuklarının okul eksikliklerini gidermek için Tahtakale’ye gelen veliler yoğunluk yarattı.

Çanta, defter, kalem kutusu, su şişesi ve çeşitli çalışma materyallerinin bir araya geldiği Tahtakale’ye alışverişe gelen veliler ve esnaf, esnafın yüzünü güldürdü.

“ÇOK BİZ”

Mağazaya gelen velilerden Barule Barut, “İki çocuğum okula gidiyor. Biri altıncı sınıfta, diğeri üçüncü sınıfta. Bugün çanta, su şişesi ve okul malzemeleri alıyoruz. İkimiz de çocukları okula göndermeye korkuyoruz ama o kadar. Eğitimleri bu kadar. kesintiye uğradı. Çok özledik.” dedim.

Eminönü'nde okul alışveriş yoğunluğu #1

“ÇOK HEYECANLIYIM”

Annesiyle birlikte alışveriş yapan Amine Serra Barutçu, “Derslerimi çok özledim. Öğretmenimi gerçekten özlüyorum. Bu yüzden çok heyecanlıyım. Okulda maskeyi açmamaya, ellerimi herhangi bir yere sürmemeye, her gün ellerimi dezenfekte etmemeye özen göstereceğim. Bugün hala çanta alıyoruz, ben de içmeyi seviyorum. “ dedi.

Eminönü'nde okul alışveriş yoğunluğu #2

“OKUL MALZEMELERİNİ ALIYORUZ”

Öte yandan oğlunun ilk kez okula başlayacağı için heyecanlı olan Arzu Güler, “Ben de çok heyecanlıyım. Biz mutluyuz. Allah bizi bu salgından kurtarsın inşallah. Umarım okullarımız bir daha kapanmaz. İyi gideceğini düşünüyorum ve heyecanlıyım. Yahya Hamza da benim ilk çocuğum olduğu için daha heyecanlıyım. Okul malzemeleri aldık. Hocalarımızın ihtiyacı olan biz istedik, aldık. Her şeyi bir arada bulabildiğim için burayı seçtim. Okul masraflarına 500 TL bütçe ayırdım, şimdi 300 TL harcadım ama tabi yine de eksiklerimiz var. Oğluma okula giderken ellerini bol su ile yıkamasını söyledim. Buna da çok dikkat ediyor. Elimden geldiğince oğlumu cesaretlendirmeye çalışıyorum. “ dedim.

Emino menüsünde okul alışveriş yoğunluğu VİDEO

Eminönü'nde okul alışveriş yoğunluğu #3

Eminon #4'te okul alışveriş yoğunluğu

Okul alışveriş yoğunluğu Eminon # 5

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu