Ekonomi

Dünya ticaret barometresi rekor seviyeye geldi

DTÖ’nün Küresel Emtia Ticareti Barometresi raporu, koronavirüsün ticaret görünümü için en büyük tehdit olmaya devam etmesine rağmen, büyümenin hala ilerlemekte olduğunu buldu.

Dünya ticaret barometresi rekor seviyeye ulaştı

Dünya Ticaret Örgütü (WTO), Küresel Emtia Ticareti Barometresi Ağustos raporunu yayınladı. DTÖ, mal ticareti barometresinin rekor seviyelere ulaştığını açıklayarak, koronavirüs salgınının neden olduğu krizin ardından küresel ticaretteki toparlanmayı teyit etti.

BAROMETRE 20 PUAN ARTTI

Buna göre, mal ticareti barometresi Ağustos’ta bir önceki yıla göre 20 puanın üzerinde artarak 110,4 puana yükseldi.

EN ÜST DÜZEYDE YAYINLANDI

Böylece DTÖ Emtia Ticareti Barometresi, yayınlandığı 2016 yılından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

DTÖ raporunda Küresel mal ticareti, salgının ilk dalgası olan 2020’nin ikinci çeyreğinde keskin bir düşüş yaşamasının ardından toparlanmaya devam ediyor” dedi. dediler.

SÜREKLİ BÜYÜMENİN ötesinde, koronavirüsün etkileri devam ediyor

Rapora göre barometredeki artış, küresel ticaretteki mevcut büyümenin gücünü ve 2020 koronavirüs salgınının neden olduğu şokun derinliğini yansıtıyor.

Dünya ticaret barometresi ilk rekoruna ulaştı

YOK ÜLKELERDE GECİKMİŞ AŞI UYGULAMALARI

Raporda, gecikmiş aşı talepleri gibi aşağı yönlü risklerin, özellikle yoksul ülkelerde gölgede kaldığı belirtiliyor. Salgının yeni dalgaları ekonomik toparlanmayı kolayca baltalayabileceğinden, koronavirüs ticaret görünümüne yönelik en büyük tehdit olmaya devam ediyor” dedi. terimi kullanılmıştır.

100’DEN FAZLA BAROMETRE, bir artışı gösterir

Barometredeki 100’ün üzerindeki göstergeler, trendin üzerinde büyümeyi, 100’ün altındaki değerler ise trendin altında büyümeyi gösterir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu