Ekonomi

Denizli’nin çekirdekli ve çavdarlı terapi yastıkları Avrupa’ya gidiyor

Denizli girişimci, annesinin çocukken uyguladığı terapiden yola çıkarak ihracat için çavdar tohumu yastığı geliştirdi.

Denizli tohumlu ve çavdarlı şifalı yastıklar Avrupa'ya gidiyor

İnşaat mühendisi Halil Derici, 1995 yılında sözleşmesini feshederek Denizli’de kurduğu aile işletmesinde havlu bornoz üretimine başladı. Artık kanola, üzüm, keten tohumu, çavdar ve kiraz tohumlu yastıklar gibi çeşitli yastıklar üretmektedir.

ALTERNATİF ÜRÜN ARAŞTIRMADAN TERAPİ YASTIĞI İMALATI

Bir süre sonra sektördeki rekabet nedeniyle alternatif ürünler aramaya başlayan iş adamı, 2001 yılından bu yana çok amaçlı tedavi edici yastık üretimi yapmaktadır.

Denizli tohum ve pas terapi yastıkları Avrupa’ya gidiyor VİDEO

MEYVE SUYU FABRİKASI TOHUMLARI

Derici, meyve fabrikalarından çıkan tohumları yıkayıp püskürttükten sonra müşterilerinin ihtiyacına göre belirli büyüklükteki kağıt mendil torbalarına paketler.

Denizli çavdar ve tohum terapisi yastıkları Avrupa'ya gidiyor

AĞRIYI ÇÖZMEK İÇİN ANNE YÖNTEMİNİ KULLANDINIZ

Derici, annesinin iş fikrini geliştirirken önce tuğla ve kiremitleri ısıtarak işe başladığını, daha sonra bir eşarpla sardığını ve çocukken ağrıyan yerlere koyduğunu söylüyor.

Denizli tohum ve çavdar terapisi yastıkları Avrupa'ya gidiyor #2

“SICAK SU İÇİN KULLANILABİLECEK BİR ÜRÜN ARADIK”

Derici, ürün geliştirme sürecini şöyle anlattı: “Yıllar sonra bunu bir alternatif olarak nasıl geliştirebiliriz mantığıyla, ısı tutma faktörü yüksek ürünlerle yastık yaparak artık yaygın olarak kullanılan sıcak su torbası olarak kullanılabilecek bir ürün arıyorduk. Bu misyon bizi içinde bulunduğumuz ve şu anda imalatını yaptığımız ürünleri tasarlamaya ve üretmeye yöneltmiştir.

Denizli'nin tohum ve pas terapi yastıkları Avrupa'ya gidiyor

ALMANYA’NIN BÜYÜK İLGİ

Şanslıydık ve alıcı özellikle Almanya’da beklediğimizden çok daha fazlaydı. Bu nedenle havlu bornoz işini bırakıp tohum ve çavdar yastık işine devam etme kararı aldık. Yaklaşık 20 yıldır Avrupa’nın çeşitli ülkelerine başta Almanya olmak üzere ihracat yapmaktayız. “

Tedavi edici yastıkların yaşlılar, bebekler ve kadınlar tarafından yaygın olarak kullanıldığını hatırlatan Derici, reklam yapmasalar da Avrupa’da güçlü bir müşteri kitlesine sahip olduklarına dikkat çekti.

Denizli'nin tohum ve pas terapi yastıkları Avrupa'ya gidiyor

“HER YIL 1 MİLYON TERAPİ KAPLİN İHRACATI”

Ürünlerin zincir marketlerde tüketicilere sunulduğunu söyleyen Derici, “Her yıl ortalama olarak ürettiğimiz 1 milyon terapi yastığının tamamına yakınını ihraç ediyoruz. Neyse ki bu sektöre girdik, çok memnunuz. Türkiye’de pek tanınmayan ama ciddi bir müşteri kitlesi olan bir ürün bu. yurt dışına.” . Şanslıydık, alıcı özellikle Almanya’da beklediğimizden daha fazlaydı. Çok fazlaydı. “ açıklamalarda bulundu.

Denizli tohum ve çavdar terapi yastıkları Avrupa'ya gidiyor #5

Denizli tohum ve çavdar terapi yastıkları Avrupa'ya gidiyor #6

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu