Ekonomi

Dalyan narının kilogram fiyatı dalında 3 lira

Muğla Dalyan ilçesindeki bahçelerde dal başarıyla hasat edildi. Kilosu 3 liraya alıcı bulan narların çoğu ihraç edildi.

Dalyan narının kilogram fiyatı 3 lira.

Ege bölgesinde narenciye ekimi olan Muğla’da bu yıl nar mahsulü yetiştirildi. Muğla’da hasadın başladığı Eylül-Ekim döneminde, dalında kilogramı 3 liraya kadar çıkan narın yüksek verimi, yetiştiricileri sevindirdi.

“NAR ÜRETİMİ 100 BİN TON OLDU”

Ortaca Ziraat Odası Başkanı Salim Çöllü, hem yurtiçinde hem de yurtdışında nara yoğun talep olduğunu söyledi. Şehirde bu yıl 100 bin ton nar mahsulü olduğunu kaydeden Çöllü, fiyatların da yüksek olduğunu söyledi.

Dalyan narının kilogram fiyatına 3 lira ViDEO

İSİM BAHAR VE MASA OLUYORUZ

Çollü, Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz ilçelerinde nar hasadının devam ettiğini söyledi. “Bölgemizde 70-80 bin ton civarında bir verim var. Bu yıl sofra ve pres ürünlere talep oldukça iyi. Fiyatı da bahçede ortalama 3 liraya alıcı buluyor. .. Üreticilerimiz bunu yapıyor. yıl hasat ve fiyatlardan memnun.

Dalyan narının kilogram fiyatı dalda 3 liret #1

İLK KEZ AVRUPA’YA GİT

Ürünler başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Ukrayna ve Rusya’ya ihracat için gönderiliyor.” söz konusu.

Çöllü, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası’nın Dalyan narının coğrafi işaret olarak tescil edilmesi için çalıştığını bildirdi.

Bir kilogram Dalyan narının fiyatı 3 lire#2

20 yıldır Dalyan’da nar üretimi ve ihracatı yapan Recai Keçeci, Dalyan’da yetiştirilen narın traktörlerle paketleme tesisine taşındığını, burada kullanım alanına göre ayrıştırıldığını ve ardından Avrupa’ya ihraç edildiğini söyledi.

Dalyan narının bir kilogram fiyatı 3. dalda 3 lira

“AB, ZARARLI BÖCEKLERLE DOĞAL MÜCADELEDEN yanadır”

Keçeci, bölgede üretilen 15 bin ton narın büyük bölümünün ihraç edildiğini söyledi.

“Avrupa ülkelerine üretiyoruz, depolıyoruz ve ihracat yapıyoruz. Avrupa ülkeleri organik tarım yaptığımız için Dalyan narını tercih ediyor. Zararlı böcekler meyveye girince uğur böceği familyasında biyolojik avcı dediğimiz böcekler oluyor. Bırakın onları. , “Yavaşlar. büyümesini azalttı. Bizim için çalışıyor. Bu durumda Avrupa ülkeleri tarafından tercih edilen bir bölgede ilaç kalıntısı olmadığı için bitki yetiştiriyoruz.”

Dalyan narının kilogramı 3 lira fiyatı 4 numara

“ARA DÖNEM ÇOK VERİMLİ OLDU”

Bu yıl hasat döneminin çok verimli geçtiğini vurgulayan Keçeci, iki haftadır yağan yağmurların hem meyve büyümesini hem de kararmayı hızlandırdığını söyledi.

Dalyan narının kilogramı 3 lira fiyatı 5 numara

“DALYAN’DA ÜRÜNÜNÜN YÜZDE 70’İNİ İHRACAT YAPABİLECEK ÇİFTÇİLER VAR”

Keçeci, Dalyan’da toplanan 15 bin ton narın yaklaşık 13 bin tonunun Avrupa ülkelerine gittiğine dikkat çekti. “Bu yıl bahçede nar fiyatı 3 liraya satıldı. Tabii ihracat fiyatları henüz net değil. Bu çiftçi için kötü bir veri değil. Kaliteli nar yetiştirmek için. Dalyan “”Başarılı çiftçiler de var. Ürünlerinin yüzde 60-70’ini ihraç edebilen çiftçiler var.” söz konusu.

Dalyan narının kilogram fiyatı 6. şubede 3 liret

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu