Ekonomi

Citigroup, Bitcoin için vadeli kontratlarda alım-satım yapmaya hazırlanıyor

Bitcoin için dünyanın önde gelen finans kuruluşlarından biri olan Citigroup’un para biriminin değerine olumlu katkı yapması bekleniyor.

Citigroup, Bitcoin'de vadeli işlem sözleşmeleri ticareti yapmaya hazır

Bitcoin, ekonomi ve finans dünyasına bir takım soru işaretleri ile girmiş ve piyasaları rahatsız etmiştir. Ancak zamanla Bitcoin’in risklerini belirlemeye başladılar ve ardından dünya merkez bankaları kendi dijital para birimlerini oluşturmak için adımlar attı. Teknoloji devleri ürünlerini kripto para birimlerinden satışa sunarken şimdi de bir finans devinin Bitcoin karşılığında vadeli işlem sözleşmeleri ticareti yapmaya hazırlandığı açıklandı.

Citigroup Bitcoin ile ilgileniyor

CITIGROUP TEST İÇİN PERSONEL KİRALAMA

Citigroup, Bitcoin vadeli işlemleri için hazırlıklara başladı. Citigroup, Chicago’da Bitcoin vadeli işlemleri için çalışanlarını işe almaya başladı.

TİCARİ ONAY BEKLİYOR

Citi, Bitcoin vadeli işlemleri için Londra düzenleyicilerinden izin almalıdır. Gerekli işlemlere başlayan Citi’nin yakın zamanda faaliyete geçmesi bekleniyor.

BUGÜN 47K $ 99 İŞLEMDE BİTCOİN İŞLEMLERİ

Bir süredir 30.000 dolar civarında seyreden Bitcoin, Pazartesi günü tekrar 50.000 dolar seviyesini aştı. 3 ay önce en yüksek olan Bitcoin için tarihi zirve 64.000 813 dolardı. 50.000 dolar seviyesine ayak uyduramayan Bitcoin, bugün 470.599 dolara düştü.

Citigroup’un ilgisinin Bitcoin’in değerini olumlu şekilde yansıtması bekleniyor.

TEK TIKLAMA İLE DİJİTAL PARA DÜNYASINDA GEÇİŞ YAPIN

ısırmak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu