Ekonomi

Bugün Euro Bölgesi’nin enflasyonu bekleniyor

Küresel piyasalar, açıklamalar ve veriler ışığında nabzını düzenliyor. Yatırımcılar paralel olarak çalışmaya devam edecek. Koronavirüs salgını zamanında bu düzen daha da değişkendi.

Euro bölgesinde bugün enflasyon bekleniyor

Küresel piyasalar son veriler ve Coronavirüsün Delta varyantının etkisiyle karışık bir seyir izlerken, ABD’de vadeli işlem ve opsiyonların sona ermesi nedeniyle bugün borsa oynaklığının artma riski var.

ECB VE İLETİŞİM ARASINDA

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde dün, bankanın destekleyici duruşunun devam edeceğini belirtirken, ülkelerin ekonomik toparlanma için finansal destek sağlaması gerektiğini yineledi.

Avro dolar

AVRO DOLAR 1 1770

Güne yatay hareketle başlayan euro/dolar paritesi bir önceki kapanışın hemen üzerinde 1.1770 seviyesinde işlem görüyor.

DOLAR / TL 85350

Dolar/TL ise dün yüzde 1.2 yükselerek 85.354’e yükseldikten sonra bugün bankalararası piyasa açıldığında 85.550’den işlem görüyor.

Euro Bölgesi enflasyonunun bugün 2. olması bekleniyor

AVRO BÖLGESİ İÇİN TÜFE BİLGİLERİ BUGÜN BEKLİYOR

Analistler, bugün Euro Bölgesi’nde Tüketici Fiyat Endeksi’ni (TÜFE) ve ABD’de Michigan Üniversitesi Tüketici Güven Endeksi’ni takip ettiklerini belirterek, teknik olarak 1390 BİST 100 endeks seviyesinin durumu desteklediğini ve 1.430 puanlık direnç seviyesinin iç piyasada olduğunu söyledi. bir pozisyon.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu