Ekonomi

Bu yıl üniversitelilere 1,5 milyon liralık destek verildi

Bakan Derya Yanık, ‘Yüksek Öğrenim Bursu’ kapsamında bu yıl üniversite öğrencilerine 1,5 milyon TL hibe sağlandığını açıkladı.

Derya Yanık: Bu yıl 1,5 milyon liret öğrenci hibe aldı

Macaristan’da milyonlarca öğrenci yüksek öğrenim yardımı alıyor.

Bu içerikte Aile ve Sosyal İşler Bakanı Derya Yanık, bakanlık olarak yükseköğretim öğrencilerinin eğitim süreçlerine katkı sağladıklarını, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nın (SYDV) ayni ve maddi yardımda bulunduğunu hatırlattı.

2 BİN 486 ÖĞRENCİYE 1.5 MİLYON TL DESTEK

Bakan Yanık, yıl boyunca ihtiyaç duyulan yardımların yapıldığını vurgulayarak, bu yıl 2.486 öğrenciye destek verildiğini açıkladı.

Bakan Yanık, son yıllarda yükseköğrenim öğrencilerine yapılan yardımların diğer sosyal yardımlardan da sürdürüldüğüne dikkati çekerek, şunları kaydetti: “Bundan sonra üniversite öğrencilerimizin daha verimli ve etkin kullanmalarını sağlayacağımız bu kaynağı ayrı bir konu olarak kullanmaya devam edeceğiz. Amacımız, öğrenci ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak daha da verimli kullanmaktır.

“GİRİŞİMCİLİKLERİMİZE HER TÜRLÜ DESTEK VERİYORUZ”

Türkiye’nin geleceğini inşa eden üniversite öğrencilerimize, yani öğrencilerimize her türlü maddi ve manevi desteği sunuyoruz, vermeye de devam edeceğiz.” söz konusu.

BAŞVURULAR SYDV TARAFINDAN TAMAMLANDI

Bakan Yanık, yükseköğretim desteği almak isteyen öğrencilerin, öğrenimleri nedeniyle ailelerinin yaşadığı ve yaşadıkları ildeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na (SYDV) başvurabileceklerini belirtti.

Derya Yanık: Bu yıl 1 numaralı üniversite öğrencisi 1,5 milyon lira hibe aldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu