Ekonomi

Brent petrollün varil fiyatı yüzde 0,7 değer kaybetti

Brent petrolün bugün varil fiyatı 71,7 dolar. Brent petrol varil fiyatı, ons altın ve Döviz değerleri ile veri sırasına hızlıca göz atalım.

Brent petrolün varil fiyatı yüzde 0.7 düştü

Dünya emtia tarafında, dün yüzde 1,6 düşüşle 1.794 dolara düşen ons altının fiyatı bugün 1.800 doların üzerinde test ediliyor.

Brent petrolün varil fiyatı dün yüzde 0,7 düştükten sonra bugün 71,7 dolarda.

RİSK İŞTAHI AZALDI

Yurtiçinde dün risk iştahının gerilediği İstanbul’da BİST 100 endeksi BİST 100 endeksi günü yüzde 1,35 değer kaybıyla 1.454,74 puandan kapattı.

DOLAR / TL YEDİ YÜKSEK DÜZEYDEN KAPATILDI

Dolar/TL ise güçlenen dolar nedeniyle dün uluslararası piyasalarda haftanın en yüksek seviyesinden kapattıktan sonra bankalararası piyasanın açıldığı bugün 8.3510 seviyesinde bulunuyor.

Brent petrolün varil fiyatı ilk etapta yüzde 0,7 düştü

Borsalarda oynaklık sürüyor

Analistler, ekonomik büyümeye ilişkin endişeler ve para politikasının geleceğine ilişkin belirsizlikler nedeniyle hisse senedi piyasalarında yön ve oynaklık arayışlarının devam ettiğini söyledi.

GİZLİLİK GÜNÜ İADE

Analistler, bugün ülkede veri planının sakin olduğunu ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun konuşmasının Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası’nın yurtdışındayken yapılacak ekonomik toplantısında izleneceğini söyledi. Fed JOLTS iş tekliflerinin ABD ve Fed’de izlendiğini ve Bej Kitap Raporunun geleceğini söyledi.

Brent petrolün varil fiyatı yüzde 0.7 düştü

BORSA İSTANBUL DESTEK VE DİRENÇ YERİ

Analistler, teknik olarak BİST 100 endeksinin 1.490 puanının direnç olduğunu ve 1.450 ve 1.430 seviyelerinin destekleyici konumda olduğunu bildirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu