Ekonomi

Bozkurt’ta selin vurduğu esnaf Türk bayrağından güç alıyor

Kastamonu Bozkurt ilçesinde sel sonrası kovalara sıkışan Türk bayraklarını temizleyerek dükkanlarının kapılarına asan esnaflar bu konuda dayanışma gösteriyor.

Bozkurt selinden etkilenen tüccarlar Türk bayrağından güç alıyor

Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde can ve mal kaybına neden olan selin ardından hasar tespit çalışmaları ve normalleşme adımları devam ediyor.

Bozkurt’ta hayat normale dönerken, sel akınının bölgeye verdiği travmayla dayanışma gösteren işadamları, iş kapılarının önüne Türk bayrakları asarak manevi güç kazanmak istiyor. .

İDDİA ÇAMURDAN TEMİZLENEN TÜRK RAFINI TEMİZLEDİ ve dükkânların kapılarına astı

İlçede meydana gelen 11 Ağustos selinde işler kullanılamaz hale geldi. Devletle el ele çalışan ustalar, yaralarını sarmaya çalışıyor, temizlik çalışmaları sırasında bulunan Türk bayraklarını yıkayıp dükkânlarının önüne asıyor.

Bozkurt selinden etkilenen tüccarlar 1. Türk bayrağından elektrik alıyor

Bozkurt selinden etkilenen tüccarlar VİDEO Türk bayrağından elektrik alıyor

“HAYATIMDA İLK KEZ BİR ŞEY GÖRDÜM”

Böyle bir tüccar olan Musa Kartal, 20 yıldır ilçede ticaret yaptığını söyledi. Bunu hayatında ilk kez gördüğünü kaydeden Kartal, şöyle konuştu:“Bölgede birkaç gündür yağmur yağıyor. Kütüklerin köprü önüne gelmesiyle bölge sular altında kaldı.” gibi dedi.

Bozkurt selinden etkilenen tüccarlar 2. Türk bayrağından güç alıyor

“DÜKKANIM SELDE KULLANILABİLİR”

Kartal, selde işinin kullanılamaz hale geldiğini söyledi. “Hiçbir şey alamazdım. Kaybetseydim hayatımı kaybederdim. Selden çoktan kurtulmuştum. Sel üç dört metre yükselmişti. Oradan dükkâna giren suyu görebiliyordum ama oradaydı. bir şey değildi.” Buradaki arkadaşlara ‘sel geliyor, kaçın’ dedim. Benim için kaçtılar. “ dedi.

Bozkurt selinden etkilenen tüccarlar 3. Türk bayrağından güç alıyor

DÖKÜM SONRASI MAĞAZADAN BAYRAKLAR

Kartal, bayrakları topladıklarını söyledi. “Bölgede çalışan çok kazıcı var. Onlar çalışırken bazen dükkanlardan bayraklar çıkıyor. Bayrakları alıp yıkıyoruz. Sonra dükkanlara asıyoruz. Bozkurt’un eskisinden daha iyi olmasını umuyorum.”

“UMUT EDİYORUZ”

“Devletliğine güveniyoruz, devletinden de onu bekliyoruz. Umudumuz var.” terimleri kullandı.

Bozkurt selinden etkilenen tüccarlar 4. Türk bayrağından güç alıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu