Ekonomi

Borsa güne yükselişle başladı

Borsa İstanbul açılışında BİST 100 endeksi bir önceki kapanışa göre 4,69 puan ve yüzde 0,33 artarak 1428,66 puana yükseldi.

Borsa güne yükselişle başladı

BİST 100 endeksi dün satış ağırlıklı bir yön izleyerek günü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,73 artışla 1.423,97 puandan kapattı. Açılışta bankacılık endeksi yüzde 0,43 ve holding endeksi yüzde 0,42 arttı.

ELEKTRİK KULLANIMI

Sektör endekslerinden elektrik yüzde 0,50 ile en çok kazanan olurken, en çok kaybeden yüzde 0,44 ile gayrimenkul yatırım güveni oldu.

YÜKSEK RİSK KAVRAMI Küresel hisse senedi piyasalarında

Analistler, küresel borsalardaki risk algılamalarının yüksek kalmaya devam ettiğini ve bunun koronavirüs salgınının dünya çapında ekonomik toparlanmayı olumsuz etkilemeye devam edebileceği ve artan enerji fiyatlarının enflasyonist baskıları güçlendireceği endişelerini artırdığını söylüyor.

Borsa güne ilk yükselişle başladı

bugünün gündemi

Bugün analistler, Türkiye’deki haftalık para ve bankacılık istatistiklerine ve Türkiye’deki konut fiyat endeksine ek olarak, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde’ın konuşmasının yanı sıra, euro bölgesi dış ticaret dengesi, ABD perakende satışları ve Philadelphia Fed üretim endeksi. verilerin izlendiği anlamına gelir.

Borsa güne #2 yükselişle başladı

DESTEK VE DİRENÇ YERİ

Yine analistlere göre teknik olarak BİST 100 endeksinin 1.420 ve 1.390 seviyeleri destekleyici, 1.440 ve 1455 noktaları ise direnç konumunda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu