Ekonomi

Bodrum turizmcilerinden gönül rahatlığıyla gelebilirsiniz çağrısı

Ağustos ayında Ege ve Akdeniz bölgelerinde orman yangınları nedeniyle turist sayısı düşerken BODER açıklama yaptı.

Bodrum'un turizm profesyonellerinden gönül rahatlığıyla gelebilirsiniz.

Bodrum’daki orman yangınları sırasında yangın nedeniyle birçok yerli turist rezervasyonlarını iptal ederken, tatile gelenler tatillerini erken bitirip evlerine döndü.

Koronavirüs sonrası orman yangını olan otellerin sayısının yüzde 20 düştüğü ortaya çıktı.

Bodrum Otelciler Derneği (BODER), Bodrum’da turizmin güvenli olduğunu ve yangınların bittiğini, tatil yapan yerli ve yabancı turistlerin gönül rahatlığıyla Bodrum’a gelebileceğini duyurdu.

YANGIN TABANLI TURİZM

BODER Başkan Yardımcısı Yıldız Gökçe Uçarer, yerli ve yabancı turistlerin Bodrum’a gönül rahatlığıyla gelebileceğini belirterek, “Yangınlar turizmi etkiledi. Yangın sırasında otellerimizde bulunan misafirlerimiz erken çıkış talebinde bulundu. Normal rezervasyonlar iptal edildi. Bu süreçten hızla çıktığımızı düşünüyorum. Bir an önce geliştirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

1 numaralı bodrum turizm uzmanından dingin bir kalple gelebilirsiniz.

DIŞ TURİST REZERVASYONLARINDA ARTIK DEĞİŞİKLİK YOK

Bu itfaiye süreci yabancı misafirlerimizin rezervasyonlarında pek etkili olmadı. Sezon başında turizm sektörü salgından ciddi şekilde zarar gördü. Hızlı aşılama turizm profesyonelleri için bir umuttu. Kurban Bayramı için istediğimiz rakamlara ulaştık. Tatil inanılmaz yoğun ve güzeldi. Ateşle silme işlemi yapıldığında bir an önce harekete geçmemiz ve acilen normalleşme sürecine başlamamız gerektiğine inanıyoruz.

Gönül rahatlığıyla gelsin Bodrum Turizm Uzmanları #2

BODRUM ARTIK GÜVENLİ

Bodrum artık güvende, herkes bir afet anında ne yapacağını çok iyi biliyor. Bodrum artık böyle bir yangın felaketi için tam donanımlıdır. ” dedim.

2 bin 500 kişi tahliye edildi

BODER Başkan Yardımcısı Uçarer, yangın sırasında BODER’in 2 bin 500 kişiyi tahliye ettiğini belirterek, “Yangın sırasında tehlikeli bölgelerdeki insanlar tahliye edildi. 2.500 kişiyi tahliye edilen otellere yerleştirdik. Bu insanların yemelerine, içmelerine, otelde kalmalarına ve evlerine dönmelerine izin verdik. Bu anlamda ciddi bir koordinasyon sağladık. ” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu