Ekonomi

BES’i çocuklar besledi

18 yaş altı yaklaşık 86.000 çocuk BES’e kaydolurken, bu çocukların toplam başlangıç ​​büyüklüğü 85 milyon TL’ye yaklaştı.

Çocuklara BES yedirildi

Bireylerin emeklilik döneminde refah düzeylerinin düşmemesini amaçlayan ve ülkede ürettiği kaynaklarla ülke ekonomisine katkı sağlayan Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), macerasının 18. yılına girdi. . Türkiye’de 27 Ekim 2003 tarihinde yapılmıştır.

“BES’İN TÜM VATANDAŞLAR İÇİN FAYDALARINI SAĞLAMAK İSTİYORUZ”

Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanı Türker Gürsoy, ilgili kurum olarak amacın tüm vatandaşların BES’ten yararlanarak refah düzeylerini korumaları olduğunu belirtti. -işte olmak. emeklilik yaşlarında bile.

BES # 1 beslenen çocuklar

13,1 MİLYON KATILIMCIYA ULAŞTIK

Gürsoy, 2003 yılından bu yana katılımcı sayısının istikrarlı bir şekilde arttığını, 2013 ve 2017 yıllarında uygulamaya konulan devlet katkısı reformu ve otomatik katılım sistemi ile BES’in daha hızlı geliştiğini söyledi.

“2012’de programda yaklaşık 3 milyon katılımcı varken şu an 13 milyon 100 bin katılımcıya ulaştık. 2012’de fon 20 milyar lirayken, yüzde 25 destekle 196 milyar lirayı aştı. Bilindiği üzere Mayıs 2021’de yasa çıktı. Değişiklik, 18 yaş altı kişilerin de BES’e katılımını mümkün kıldı.Beklediğimiz gibi bu gelişme büyük ilgi gördü.Kısa sürede yaklaşık 86.000 çocuk 18 yaş altı sisteme giriş yaparken bu çocukların toplam taban sayısı 85 milyondu.

BES # 2 beslenen çocuklar

“BES FONU BÜYÜKLÜĞÜNÜN ARTIRILMASI BEKLENTİLERİMİZİ KARŞILIYOR”

Gürsoy, BES’in temel boyutunun seyrinin büyümeye devam edeceğini ve temel boyuttaki artışın beklentileri karşılayacağını belirtti., “Katılımcılarımızın sistemden kısmen çıkmadan sistemden kısmen çıkarak kısa vadeli finansal ihtiyaçlarını karşılamak, böylece sistemin devamlılığını sağlamak için çalışmalarımızda son aşamaya geldik.” söz konusu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu