Ekonomi

BES’e ilgi 18 yaş altında arttı

Yürürlüğe girmesinin üzerinden 2 ay geçmesine rağmen 18 yaş altı BES’e artan ilginin önemli bir gelişme olduğuna dikkat çekildi.

18 yılda BES'e ilgi arttı

Türker Gürsoy, Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan (SEDDK) yaptığı açıklamada, Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) ile ilgili görüşlerini dile getirdi. “Çocuklarımıza yönelik bu başvuruda devlet katkısı ve uygunluk koşulları diğer katılımcılarla aynı şekilde geçerlidir.” dedim.

“ÇOCUKLAR İÇİN GELECEK SİGORTASI VE DESTEK OLACAK”

Teşvik edici gelişmelerin ifade edilmesi, Gürsoy şöyle devam etti: “Devlet katkıları ve cazip yatırım getirileri ile erken birikim yapma alışkanlığını edinen çocuklarımız, birikim yaparak kendilerine maddi güvence sağlamakta ve bu sayede üniversiteye gitmek, evlenmek, iş kurmak, iş bulmak gibi dönüm noktalarında önemli destek bulmaktadırlar. bir iş. . “ bir açıklama yaptı.

18 yaş altında BES'e ilgi arttı

“VAKIF BÜYÜKLÜĞÜ 22 MİLYON LİRAYA ULAŞTI”

Gürsoy, yeni devreye alınan uygulamaya vatandaşların önemli bir ilgi gösterdiğini kaydetti. “Uygulamanın başlamasından bu yana geçen yaklaşık 2 ayda, 10 Ağustos 2021’de katılımcı sayısı 30.000’e, fon büyüklüğü ise 22 milyon liraya yaklaştı.

200.000 DÜZEYDE DOLDURULAN KATILIM SAYISI

2021 yılı sonuna kadar sektörün beklentilerini dikkate alarak katılımcı sayısının 200.000’i aşmasını ve fon büyüklüğünün 200 milyon liraya yaklaşmasını bekliyoruz. Ayrıca emeklilik şirketlerimiz, 18 yaş altı katılımcılara ek fayda sağlamak için yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyor. “ değerlendirmesini yapmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu