Ekonomi

Ayçiçek avans fiyatları üreticiyi mutlu etti

Ayçiçek yağı peşin fiyatları Trakya Birlik yönetimi tarafından açıklandı. Manyas ayçiçeği yetiştiricileri, ön fiyatlardan memnun olduklarını söyledi.

Ayçiçeği ön fiyatları üreticiyi sevindirdi

Yağlı ayçiçeği için peşin fiyatlar açıklandı.

Trakya Birlik yönetiminin açıkladığı ön fiyatlara göre yüzde 40 ham petrol ile ton ayçiçeği fiyatı 5 bin 100 lira, yüzde 44 ham petrol ile 5 bin 406 lira ve yüzde 50 ham petrol ile 5 bin 865 lira olarak belirlendi. sıvı yağ.itibaren.

“İLERİ FİYAT AÇIK”

Açıklanan fiyatlar hakkında Manyas Yağlı Tohumlar Kooperatifi Başkanı Sadettin Kalpakçı, Ön alım fiyatları daha sonra piyasa koşullarına göre belirlenir. bilgin vermek, “Peşinatın fiyatı belli. Piyasaya göre yukarı yönlü bir trend var.” dedi.

“Fiyatlar geçen yıla göre yüzde 33 arttı”

kalpakçı “Şimdiye kadar fiyatlar iyi, geçen yıla göre yaklaşık yüzde 33 arttı. Geçen yıl ton fiyatı 3 bin 850 liraydı. Bu şartlar altında ayçiçek yağı fiyatının 21-25 lira arasında olacağına inanıyorum, tüketicilerimizi de düşünmemiz gerekiyor. Üreticilerimiz ve tüketicilerimiz mağdur olmasın.

Ayçiçeği ön fiyatları üreticiyi 1 numara sevindirdi

“Fiyatlar dahil”

Sadece yağla sınırlı kalmayacak ayçiçek ununun fiyatı da yükselecek ve bu da yem fiyatlarına yansıyacak. Bu açıdan fiyatları makul buluyorum. ” dedim

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu