Ekonomi

Avrupa Merkez Bankası enflasyon karşısında kararlı

Derecelendirmeler Uluslararası Derecelendirme Derecelendirmesi, Avrupa Merkez Bankası’nın dünyadaki enflasyonist baskılara karşı politikalar geliştirme çalışmalarını değerlendirdi.

Fitch: Avrupa Merkez Bankası enflasyona karşı kararlı

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) beklenenden yüksek enflasyona karşı savunmaya devam ettiğini bildirdi.

Fitch Ratings Direktörü Tej Parikh, “AMB, beklenenden daha yüksek enflasyonla nispeten istikrarlı kalacak.” terimini kullandı.

DURDURULAN TEDARİK ZİNCİRİ VE ARTAN DOĞALGAZ BARİYER

Parih yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Sürekli tedarik zinciri kesintileri ve artan gaz fiyatları, Yönetim Konseyi’nin Eylül toplantısından bu yana enflasyonist ateşi körükledi. Ancak, banka son fiyat artışlarını görmezden gelmeye devam ediyor.” değerlendirme yer aldı.

ARALIK AYI ENFLASYON TAHMİNLERİ Yükselebilir

Duyuruda, bankanın Aralık ayında enflasyon tahminlerini artırabileceği ve bankanın kilit faiz oranını yükseltmenin hala mümkün olmaktan uzak olduğu belirtildi.

ECB bugün, piyasa beklentileri doğrultusunda, Pandemi Acil Varlık Alım Programı’nın (PEPP) faiz oranları ve toplam büyüklüğünün değişmediğini, ancak tahvil alımlarının ikinci ve üçüncü çeyreklere göre daha düşük olabileceğini duyurdu. yıl.

Christine Lagarde

ENFLASYON GELECEK YIL AZALACAK

ECB Başkanı Christine Lagarde, ECB Yönetim Konseyi’nin bugünkü toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında. “Enflasyonun yakın gelecekte daha da artmasını, ancak gelecek yıl düşmesini bekliyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu