Ekonomi

Avrupa borsaları yeni haftaya yükselişle başladı

Avrupa borsaları, Fed Başkanı Powell’ın Cuma günü Jackson Hole Ekonomi Politikası Sempozyumu’nda yaptığı konuşmanın ardından haftanın ilk işlem günü ile ticarette zorluklar yaşamaya başladı.

Avrupa borsaları yeni haftaya yükselişle başladı

Avrupa borsalarının açılmasının ardından Stoxx Europe 600 endeksi yüzde 0,10 artarak 472,80 puana, Almanya’da DAX 30 endeksi ise yüzde 0,12 artışla 15.871 puana yükseldi.

İspanya’da IBEX 35 endeksi yüzde 0.06 artarak 8.927 puana, Fransa’da CAC 40 endeksi yüzde 0.11 artarak 6.689 puana ve İtalya’da MIB 30 endeksi yüzde 0.19 artarak 26.058 puana yükseldi.

İNGİLTERE TATİL

İngiltere piyasaları özgürlüğe kapalı.

Euro-dolar paritesi yatay

YATAY SEYAHAT İLE 1.1798 SEVİYESİNDE EURO/DOLAR PARİTESİ İŞLEMLERİ

Analistler, ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın Cuma günkü Jackson Hole ekonomi politikası sempozyumunda yaptığı konuşmanın ardından, küresel borsalardaki risk iştahının kısmen de olsa yüksek kalmaya devam ettiğini ve ABD işgücü piyasası verilerinin yatırımcı odaklı olduğunu da sözlerine ekledi.

DÜNYA TAKİP VERİLERİ

Analistler, bugün ABD’de Almanya Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ve Dallas Fed Aktivite Endeksi’ni takip ettiklerini belirterek, koronavirüs salgını ve Afganistan’daki gelişmelerin de gündemde olduğuna dikkat çekti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu