Ekonomi

Aşure Günü alışverişi internetten yüzde 40 arttı

Aşure Günü’nde bolca pişirilen ve pazarlanan zengin ürün yelpazesi ve aşure malzemeleri bu yıl internetten daha fazla satın alındı.

Aşure Günü alışverişleri çevrimiçi olarak %40 arttı

Koronavirüs sürecinde birçok gıda online olarak satın alınırken, Aşure Günü’nde vatandaşlar kuru üzüm, fındık, fındık ve kayısı gibi birçok ürün için e-ticarete ilgi duymaya başladı.

Aşure satın alma günü çevrimiçi olarak %40 büyüdü # 1

“Alışkanlıklarımız değişti”

PttAVM.com CEO’su Hakan Çevikoğlu, “Salgın döneminde alışveriş alışkanlıkları büyük bir değişim geçirdi. Bayram alışverişlerinde ve dini özel günlerde bunları net olarak görüyoruz. Önceki yıllara göre Asura Günü nedeniyle alımlarda yüzde 40’a varan artış görebiliyoruz. “ dedim.

TÜRK ÇİFTÇİLERİNİN EL YAPIMI ÜRÜNLERİNE BÜYÜK İHTİYAÇ

Çevikoğlu, 18 Ağustos Aşure Günü öncesi aşure malzemelerine yoğun talep olduğunu belirtti. “Satın almanın bu hafta devam ettiğini görüyoruz. Platformumuzdaki verileri incelediğimizde aşure yapımı için hazırlanmış paketleri tercih ediyoruz. Bu pakette halkımız Tarım Kredi Birlikleri’nin yani çiftçilerimizin el emeği ürünlerini bulacaktır. “ terimleri kullandı.

HAZIR ASHURE PAKETLERİ DE DİKKAT ÇEKİYOR

Bu dönemin en popüler ürünlerine değinen Çevikoğlu, şunları kaydetti: “Kuru incir, kuru üzüm, ceviz çekirdeği, tarçın, kuş üzümü, fındık, aşure, nohut, fasulye, toz şeker önde gelen ürünlerdir. Bunlara ek olarak bitmiş asuraya da ilgi var. “ dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu