Ekonomi

Antalya’da oteller kalifiye personel bulamıyor

Antalya’da dünyaca ünlü otellerin uygun iş gücü bulamaması nedeniyle bu kez sıkça dile getirilen kalifiye iş gücü eksikliği sorunu gündeme geldi.

Antalya otelleri kalifiye eleman bulamıyor

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Atkaa Ülkay da Ekim ayında otellerin doluluk durumunu gündeme getirerek, otellerde çalışan personel sıkıntısına değindi.

8 MİLYONDAN FAZLA TURİST ANTALYA’DA

Atmaca, 26 Ekim’de Antalya’ya 8 milyon 400 bin turist geldiğini söyledi. “Bize göre bu sayı yıl sonunda 9 milyona ulaşacak. Salgın döneminde turizm yaratabilmek çok önemliydi. Bunu çok iyi yaptık. Hem artan aşılama hem de güvenli turist reytingi ile 9 milyona ulaştık. Sezon başında 2020 yılında turist sayısını ikiye katlamaktan bahsetmiştik. Geçen yıl yaklaşık 3 milyon 500.000 turist geldi. Bu yıl 7 milyon bekliyorduk. Salgın döneminde 9 milyon turist Antalya için büyük bir başarı olacak” dedi. sözlerini verdi.

Antalya otelleri kalifiye eleman bulamıyor #1

“EN BÜYÜK SORUN ŞU ANDA GEÇERLİ PERSONEL İÇİN MEVCUT DEĞİLDİR”

Atmaca, Antalya’da otel doluluklarının hala dolu olduğunu ifade etti. “Şu anda otellerin en büyük sorunu personel. Çünkü yıllar içinde yetiştirdiğimiz kalifiye elemanlar salgın sırasında farklı sektörlere göç etti. Bu nedenle sektördeki en büyük sorun iş bulamamalarıdır. Kaybettiğimiz personeli 2022 yılına kadar geri kazanmak için çalışıyoruz” dedi. açıklama yaptı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu