Ekonomi

Antalya turizmdeki en iyi ekim ayını yaşıyor

Antalya daha önce Ekim 2019’da zirve yapmıştı. 2021 yılında koronavirüs salgını nedeniyle sezon uzadığı için Ekim ayındaki faaliyetler 2019 seviyelerinin üzerine çıktı.

Antalya turizmde en iyi Ekim'i yaşıyor

Türkiye’nin güneyinde turizm sezonu henüz bitmedi. Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, bu yılın Ekim ayının en iyi yıl olan 2019’dan daha iyi geçtiğini söyledi.

“İLK YIL İÇİN YERLİ TURİSTLERE GELİYORUZ”

Atmaca, 2021 turizm sezonunun Rusya ve İngiltere’nin kapalı olması ve o sırada Avrupa’da sorunlar olması nedeniyle yerel konukların ayrılmasıyla zor bir başlangıç ​​yaptığını söyledi.

DIŞ PİYASA HAZİRAN’DA AÇILDI

Atmaca, piyasaların Haziran ayında kademeli olarak açılacağını vurguladı. “Rusya ilk olarak 22 Haziran’da açıldı. Çok hızlı bir başlangıçtı. İngiltere Ekim ayında açıldı. İngiltere pazarı şu anda iyi gidiyor. Ekim ayının sonunda gelmemize rağmen, otellerimizin neredeyse tamamı hala açık. söz konusu.

Antalya turizmde en iyi Ekim'i yaşıyor #1

“Açıkçası turizm sezonu uzuyor”

– Turizm sezonunun uzadığı aşikar. dedi Atmaca“Çok güzel bir Ekim geçirdik. Ayrıca güzel bir kış sezonu geçireceğiz. Golf, spor ve kış turizmi için kongre turizmine yönelik talepler gelmekte ve görüşmeler devam etmektedir. 2019’daki kadar olmasa da 2020 kışından çok daha iyi bir kış sezonu geçireceğiz.” dedi.

Antalya turizmde en iyi Ekim'i yaşıyor # 2

“EKİMDE EN İYİ YAŞAM”

Ülkay Atmaca, turizmde bu yılın en iyi Ekim ayını yaşadıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti: “Ekim ayında otellerin doluluk oranı iyi, ancak doluluk Kasım ayında kademeli olarak düşecek. Alanya bazı tarafları kapatmak için hazırlıklara başladı. Öte yandan şehir merkezine yakın olan Belek ve Kundu’da sezonun uzatılacağı kesin görünüyor.

“TATİL VE KONGRE İÇİN AYRICA TALEP”

Hem eğlence hem de kongre amaçlı otellere yoğun bir talep var. Ayrıca Kış mevsimi güzel günlerin habercisidir. Antalya, Ekim 2019’dan itibaren iyi bir Ekim ayı geçiriyor. Şu anda Antalya’ya gelen turist sayısı 8 milyonu aştı.

Antalya turizmde en iyi ekim ayına sahip #3

“YIL SONUNA KADAR 9 MİLYON TURİST TASARRUF EDEBİLİRSİNİZ”

Yıl sonuna kadar 9 milyonu bulabiliriz. Ancak turist sezonunu uzatmak, sayıdan daha önemli. Ekim ayında kapanmaya başlayan birçok otel, kapanmasını bu yıl Kasım ayının ortasına veya Kasım ayının sonuna erteledi” dedi. O konuştu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu