Ekonomi

Annesi için ürettiği diyabet ayakkabısıyla dünya pazarına girdi

Annesi şeker hastası olan kunduracı, doktorların önerdiği ayakkabıları bulamayınca kendisi yaptı. Doktorlar üretimi beğenince diğer hastalar tarafından satın alındı ​​ve bu başarı ihracata kadar uzandı.

Annesi için yaptığı diyabet ayakkabılarıyla dünya pazarına girdi

Konya’da şeker hastası annesi için bulamadığı ayakkabıları tasarlayıp üreten bir kunduracı. Adem Can, şimdi aynı ayakkabıyı 15 ülkeye ihraç ediyor.

Adem Can, önerilenlerin dışında ayakkabı kullanamayan annesi için kardeşleri ve çalışanları ile görüştükten sonra doktorların önerdiği ayakkabıların krokisini yaptı. Daha sonra tek bir çift için parmaklarını katlayan Adem Can ve kardeşleri, tasarladıkları ayakkabıları yaklaşık bir hafta içinde yapıp annelerine giydirdiler ve doktorun yönlendirmesinde bir sorun olmadığını öğrendiler.

ADRESİMİZİN ADI “ŞEKER AYAKKABI”

Daha sonra tanıdıkları için annelerinin hastalığından onları üreten Can kardeşler, ürettikleri ayakkabıları numune için patent alarak çevre illere göndermeye başladılar. “Veiler Ayakkabı” adı altında yapılan ayakkabıların yıllar içinde popüler hale gelmesiyle Can kardeşler üretimi iyileştirmeye karar verdiler.

Türkiye genelinde iyi getiriler elde eden Adem Can, ayakkabılarını yakın ülkelere pazarlamaya karar verdi ve yurtdışına açıldı.

Annesi için yaptığı bir numaralı diyabetik ayakkabısıyla dünya pazarına girdi.

“ANNEM İÇİN ÖZEL MALZEMELERLE AYAKKABI YAPTIM” ŞEKER AYAKKABILARI “

Bu sürecin hiç de kolay olmadığını anlatan Can, şunları söyledi: “Annem şeker hastası olduğu için doktora götürdüğümde hocaları ‘Ortopedik ayakkabı giyin’ dediler. “Onlara baktılar ve tatmin oldular ve ‘Bu ayakkabıyla devam edin’ dediler. “Kutuların üzerinde şeker ayakkabı diye market yazıyordu, giyenler ve alan şeker hastaları çok sevindi.” Tabii ki daha erken bir pazarımız vardı. Kutunun üzerine şeker ayakkabı yazdığımızda insanlar ve şeker hastaları mutlu bir şekilde bize döndüler. Böylece Türkiye’nin her yerinde Konya, İstanbul, İzmir ve Ankara’da müşterilerimiz bulunmakta ve pazar gelişmiştir. “dedi.

Annesi için yaptığı diyabetik ayakkabılarla dünya pazarına girdi

“YURTDIŞI TEKLİFLER GELİYOR, TANITIMLARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Yıllardır ayakkabı üreticisi olan ve bir süre sonra dış pazara giren Adem Can, “Yurtdışından teklifler gelmeye başladı, ihracatımız devam ediyor. Şu anda yaklaşık 15 ülkede varız. Yani spor, klasik, terlik ve sandalet yapıyoruz.

Annesi için yaptığı diyabetik ayakkabılarla dünya pazarına girdi

İÇ TARİH

Ayakkabılarımız özel deridir, içinde lateks malzeme kullanıyoruz. Kusursuz bir iç mekan yaratıyoruz, anatomik tabanlık, özellikler bunlar. “ terimleri kullandı.

Annesi için yaptığı diyabetik ayakkabılarla dünya pazarına girdi

“Üretimimiz yaklaşık. Ayda 1000-1.500 ”

Ayakkabıcı Adem Can, zorlu bir mücadele verdiklerini söyledi: Şu anda aylık 1000-1500 civarında üretimimiz var ama sipariş gelirse daha da artacak” dedi. dedi.

Annesi için yaptığı diyabetik ayakkabılarla dünya pazarına girdi

” YAPTIĞIMIZ TABANLIKLARLA BÜTÜN AYAKLARA YÜKÜ PAYLAŞIYORUZ”

Üretilen ayakkabıların öncelikle analiz edildiğini belirten Can, “Ayak analizörü ile önce ayakları analiz ediyoruz. Çünkü insan vücudundaki yükü ayaklar taşıyor. Bu ayakkabının basınç uyguladığı yük dağılımına bakıyoruz. Önce ayakkabı preslerinin yükü dağıttığı noktalara bakıyoruz. Yani vücut ağırlığını ayağın tamamına dağıtıyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu