Ekonomi

Altında hareketlilik devam ediyor

Yatırımcıların odak noktası olan ve güvenli liman olarak kabul edilen altının önce düşüş sonra yükseliş trendine girdiği ve artık dar bir bantta hareket ettiği görülüyor.

Etkinlik süresince devam eder.

Altın, diğer emtialar gibi beyannamelerden ve paylaşılan verilerden etkilenir. Savaşın yarattığı küresel salgın, doğal afet, ticaret anlaşmazlıkları ve belirsizlik ortamı altının değerinin dalgalanmasına neden oluyor.

Geçen hafta ABD’de açıklanan tarım dışı istihdam verileriyle önemli ölçüde gerileyen altın, son haftalardaki düşüşün yerini şimdi sınırlı bir yükselişe bıraktı.

DELTA VARYANT DESTEKLİ ASANSÖR

Altının yükselişi, koronavirüs salgınının kontrol altına alınmasının ardından ortaya çıkan delta varyantının aşının bulunması ve daha hızlı yayılmasının ardından ortaya çıkan huzursuzlukla desteklendi. Yatırımcının geleceği göremediği bir ortamda tekrar altına yöneldi.

Hareketlilik # 1 altında devam ediyor

FED DAR BANTTA EKİPMAN ALIM ALTININI AZALTIR

Ancak ABD Merkez Bankası’nın (Fed) varlık alımlarını azaltmasının beklenmesinin ardından altın dar bantta dalgalanmaya başladı.

BENZERSİZ ALTIN ​​GÖRÜNÜM YATAY 1786

Geçen hafta 1.675 dolara çekilen altının onsu yatay kurda 1.786 dolardan işlem görüyor. Gün içinde en düşük seviye 1.784 dolar, en yüksek seviye 1.788 dolardı.

GRAM ALTIN ​​486 LİRA

Bir gram altın ise 486 lira seviyelerinde alıcı buluyor. Gün içinde en düşük seviye 485.2 lira, en yüksek 486.9 lira oldu.

Hareketlilik # 2 altında devam ediyor

TOPTAN FİYATA ALTIN ​​FİYATLARI

Kapalıçarşı’da Cuma, Pazartesi kapanış ve Salı öğlen saatlerinde alınıp satılan altın çeşitlerinin fiyatı (TL) aşağıdaki gibidir:

Faaliyet #3 altında devam ediyor

TÜRK LİRASI DEĞERİ ARTTI

Altının yanı sıra yurt içi piyasalarda açıklanan sanayi üretim verileri, TCMB’nin faiz oranlarını sabit tutması ve ABD’de 10 yıllık tahvil faizlerinin gerilemesi ile turizm sektöründen döviz gelirleri Türk lirasının değer kazanmasına neden oluyor. kuvvet.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu