Ekonomi

Alman ekonomisinin büyümesi yavaşladı

Alman ekonomisindeki büyüme, bu yılın üçüncü çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 1,8 artarak beklentilerin altında kaldı.

Alman ekonomisinde büyüme yavaşladı

Alman Federal İstatistik Ofisi’ne (Destatis) göre, ülkenin mevsimsel ve takvim ayarlı gayri safi yurtiçi hasılası (GSYİH) bu yılın üçüncü çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 1,8 arttı.

Yaz aylarında Alman ekonomisindeki toparlanmayı sürdüren Destatis, üçüncü çeyrekteki büyümenin büyük ölçüde koronavirüs salgını nedeniyle kısıtlamaların gevşetilmesi ve hane halkı tüketimindeki artıştan kaynaklandığını vurguladı.

DEVAM EDEN MALZEME KOŞULLARI ORTA ÜRÜNLER İÇİN ALT GEREKLİLİKLER

Alman endüstrisindeki temel ara ürünler için sürekli malzeme sıkıntısı nedeniyle, Alman ekonomisinin görünümü son zamanlarda karamsar.

Almanya’nın ekonomik büyümenin en önemli göstergesi olan Ifo İş Ortamı Güven Endeksi, Ekim ayında üst üste dördüncü ay 97,7 puana gerilerken, Alman ekonomisinin arz darboğazları nedeniyle zorlu bir sonbaharla karşı karşıya olduğu tartışıldı. dönem.

Alman ekonomisi

“ALMAN EKONOMİSİ BÜYÜYOR AMA YETERLİ GÜÇLÜ DEĞİL”

ING’nin Almanya Baş Ekonomisti Carsten Brzeski konuyu değerlendirdi “Alman ekonomisi büyüyor ama yeterince güçlü değil, tedarik zinciri kesintileri ve yüksek enerji fiyatları Alman ekonomisinin kriz öncesi seviyelere dönüşünü geciktiriyor.” terimini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu