Ekonomi

‘Akıllı Tarım Atölyeleri’ TEKNOFEST’te halkla buluşacak

Akıllı tarım atölyeleri, yapay zekayı tarımla ilgili teknoloji uygulamalarıyla birleştirir.

“Akıllı Tarım Çalıştayları” TEKNOFEST'te halkla buluşacak

Türkiye Tarım Kredi Birlikleri’nin teknoloji iştiraki Akıllı Tarım Atölyeleri (ATA) markası TARNET, tarımın sorunlarına ve verimlilik ihtiyaçlarına çözüm bulmak için tarım ve teknolojiyi 24 farklı başlıkta birleştirerek uygulamalı eğitimler veriyor.

ANKARA VE BURDUR’DA FAALİYETLER BAŞLADI

Ankara ve Burdur’da okulların açılmasıyla faaliyete geçen atölyeler, teknolojik tarım laboratuvarlarında topraklı ve topraksız tarım yaparken otomasyon kitleri ile donatılabilen seralar ile atölye başvuru sahiplerinin hizmetine sunulacak.

TARIMSAL TEKNOLOJİ BİLEŞENLERİNİN ALT YAPI ÖĞRETİMİ

Farklı yaş grupları ve bilgi düzeylerine yönelik eğitimlerin verildiği atölyeler, tarımda ilk kez kullanılan kodlama ve görüntü işleme tabanlı robot uygulamaları birleştirerek farklı tarım teknolojisi bileşenlerinin alt yapısını öğretiyor ve hazırlıyor. Yapay zeka ile Türkiye’de teknolojiler.

    Akıllı tarım atölyeleri TEKNOFEST #1'de halkla buluşuyor

ZİYARETÇİLER RENK OYUNLARI VE SÜRPRİZLE TANIŞIYOR

Akıllı tarım atölyeleri, yeni nesiller için alanlarında tarımsal teknoloji bilinçlendirme çalışmalarını dönüştürdü, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Osmaniye Gençlik Kampı’nda düzenlenen “Tarım Teknolojisi Kampı” ile tarım teknolojileriyle eğlenerek eğitim modelini değiştirdiler. .

Tarım ve teknoloji temelli eğitim müfredatı ile Türkiye’nin ilk sosyal projesi ve eğitim hareketi olan akıllı tarım atölyeleri; TEKNOFEST, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde ziyaretçileriyle buluşuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu