Ekonomi

AK Partili Vedat Demiröz’den ekonomik eleştirilere yanıt

Yeni yıla doğru ekonomide her şeyin yoluna gireceğini söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, ihracatla Türkiye’ye gelen paranın döviz kurunu aşağı çekeceğini söyledi.

AK Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Manisa İl Danışma Meclisi’nde Türkiye gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkiye ekonomisine ilişkin tartışmalara da değinen Vedat Demiröz, sistemin ekonomiye entegre edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Aylık ihracatın 20 milyar dolara ulaştığına işaret eden AK yanlısı Demiröz, şunları kaydetti: “Bu para birimleri yarın Macaristan’a gelecek. Türkiye’ye gelen para birimi ile cari açığı kapatacağız. Bu para birimlerinin fazla olması nedeniyle kur farkları da azalacaktır.” terimleri kullandı.

AK Partili Vedat Demiröz’den ViDEO’dan ekonomik eleştiriye yanıt

AK Partili Vedat Demiröz'den 1 numaralı ekonomik eleştiriye yanıt

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz’ün açıklamalarından haberler;

“Ekonomilerimiz bu kadar mı kötü? Kıbrıs Rum Kesimi Bulgaristan, Yunanistan, Romanya, Letonya ve Estonya’dan daha mı kötü? Ekonomisi toplam 14 ülkeden daha güçlü bir ülkeyiz ama bizi kabul etmiyorlar. Nedenini hepimiz biliyoruz. almadılar.” bizden aldılar.Kültürümüz ve milletimiz ayrıdır.Sindirimi beceremedikleri için almıyorlar.Özgür değil.

YUNANİSTAN, BU KADAR ÇOK BAKTIKLARINI BİLMELİ, BU NEDENLE YARGI YETKİLERİ VAR.

Yunanistan’ı görüyorsunuz. Sahte terazilerle Avrupa Birliği’ni bile aldatmaya çalıştı ama affedildi. IMF aracılığıyla 150 milyar € bağışlanmıştır. Yunanistan’ın bugünlerde çok güncel olduğunu bilmesi gerekiyor. Cennet günah kadardır.

DÖNER BAKAR GERİDE KİMSE BULAMIYOR

Ne Yunanistan ne de Fransa Avrupa Birliği’ne güvenebilir. Kimseye güvenme ve bize zarar verme. Arkasını döner ve arkasında kimseyi bulamaz.

BİZE ULTİMATOM VERENLER EKONOMİLERİNİ DÜŞÜNÜN

Bugün yakıtın olmadığı Avrupa’da raflarda ne olduğunu duyuyoruz. Kış geliyor. Biri bize ‘Kış kış temeli yapalım’ diyor ama biz kurmayacağız. Bizimle her şey hazır ama Avrupa kara kışa hazır değil. Bize bir ültimatom vermek yerine önce kendi ekonomilerini ve kendi geleceklerini düşünmeliler.

AK üyesi Vedat Demiröz'ün ekonomik eleştirisine yanıt #2

YENİ YILA DOĞRU SİSTEMDEKİ HER ŞEY

Yüksek enflasyon için teşekkürler, yüksek döviz kurunu görüyoruz ama inanın her şey kontrol altında. Biraz sabırlı olacağız. Yıl sonuna kadar sistemde her şey yoluna girecek.

PARA ÜLKEMİZE GELECEK, GEÇİŞ OLACAK

Aylık ihracatımız 20 milyar doları aştı. Bu para birimleri yarın Macaristan’a ulaşacak. Türkiye’ye gelen dövizle cari açığımızı da kapatacağız. Bu para birimlerinin aşılması döviz kuru farkını da azaltacaktır.

HER EVDE ALLAH AŞKINA BAKIN; 2 ARACIMIZ VAR 2-3 TELEFONIMIZ VAR

Yiyecek sıkıntısı yaşamıyoruz. Pahalı olabilir. Allah aşkına son 20 yıldır Türkiye’deki her eve bir bakın ister arabamız olsun ister 2 arabamız. Her evde 2-3 telefon var. Türkiye’de doğalgaz almayan ilçe yoktur. Elektrik düzeni yine aynı, yolları saymıyorum zaten.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu