Ekonomi

Ağrı’da 150 damızlık koç yetiştiricilere dağıtıldı

Ağrı’da ‘5 yılda 750 bin koyun’ projesi kapsamında hayvancılığın geliştirilmesi kapsamında 50 yetiştiriciye sübvansiyonlarla 150 damızlık küspe dağıtıldı.

Ağrı'da yetiştiricilere 150 damızlık koç tahsis edildi

Türkiye hayvancılık politikasını sürdürürken, zaman zaman projeler geliştirmekte ve üreticilere sübvansiyon sağlamaktadır.

Ağrı’da hayvancılığın geliştirilmesine yönelik bu projelerden birinde yetiştiricilere 150 adet damızlık mama dağıtılmıştır.

“5 YILDA 750 BİN SATIN ALMA PROJESİ”

Ağrıben, “5 yılda 750 bin koyun projesi” Halka dağıtılan koyunlara ek olarak Ağrı Koyun Keçi Yetiştiricileri Derneği tarafından yetiştiricilere tahsis edildi. Vatandaşların ihtiyaçları değerlendirildikten sonra halkın elindeki Hayvancılık Projesi desteğiyle 50 yetiştiriciye 150 damızlık koç hediye edildi.

Ağrı'da 150 damızlık koç yetiştiriciler arasında paylaştırıldı #1

“ÇİFTÇİLERİMİZİN 20 BİNE YAKLAŞIK HAKLARINI BÖLÜLDİĞİMİZ SÜRE”

Damızlık koç dağıtım programına katılan Tarım ve Orman İl Müdürü Kenan Engin, koç ihtiyacının karşılanmasının 5 yılda 750 bin koyun projesinin önemli bir ayağı olduğunu söyledi. Şu anda proje kapsamında çiftçilerimize yaklaşık 20.000 adet küçükbaş koyun dağıttık. Projenin bir diğer önemli ayağı da koyun ve keçi pazarlama işletmelerinin koçluk ihtiyaçlarının karşılanmasıdır. Bu bağlamda Koyun ve Keçi Yetiştiriciliği Derneğimiz büyük sorumluluk almıştır. Özellikle proje kapsamında desteklediğimiz yapımcılara antrenörler vermeye başladık. Bugün 50 çiftçiye 3 koç dağıtıyoruz. “ açıklamalarda bulundu.

Ağrı VİDEO’sunda yetiştiricilere dağıtılacak 150 damızlık koç

2. tenisçilere tahsis edilen 150 yetiştiriciAğrı'da 3 No'lu yetiştiricilere 150 damızlık koç tahsis edilecek

Ağrı'da yetiştiricilere 150 damızlık koç dağıtıldı #4

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu