Ekonomi

Adana’da açılan elektrik kursuna kadınlar akın etti

Adana’da açılan kursa yoğun ilgi gösteren kadınlar, yaşadıkları sorunları aşmak için evlerinde eğitim almaya devam edecek ancak kariyer sertifikası alana kadar da devam edecek.

Adana'da kadınlar elektrik kursuna akın etti

Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde halk eğitim merkezi tarafından açılmaktadır. “Elektrik panosu montajı ve yardımcı personel” Kursa 4 erkek öğrenciye karşılık 11 kız öğrencinin katılmış olması dikkat çekicidir.

KURS DEVAM ETMEKTEDİR 4 ERKEK, 11 KADIN

İki ay önce açılan ve 3 ay devam eden kursa sadece 4 kişi katılırken; Elektrikçilik kursuna 11 kadın katıldı.

Adana’da açılan elektrik kursuna kadınlar akın etti VİDEO

PARÇA ÜZERİNDE ELEKTRİK PANELİ KURULUMU GÖRÜNECEKTİR

Kursiyerlere elektrik panosu yerleşimi, priz değişimi ve tesisat tamiri gibi birçok konuda bir elektrikçi tarafından eğitim verilir.

Kadınlar 1 numaralı Adana'da elektrik kursuna akın etti

“KADINLAR DAHA BAŞARILI”

Ali Uzkaş usta öğretici, “Kadınları profesyonelleştirmeye çalıştığımız Tufanbeyl’de ilk elektrik kursu açıldı. En azından evde kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için bilgileri aktarıyorum. Sigortanın gece yarısı attığını varsayalım. Bir kadın geceleri kimseyi bulamaz. Ancak burada alacağınız eğitim ile bu sorunu iki dakikada çözebilirsiniz. Kursa katılanlar buradan aldıkları belgelerle gezici sınava girebilirler. Dersi alan kadınlar konuları daha dikkatli dinledikleri için daha başarılı oluyor.” söz konusu.

Adana 2'de kadınlar elektrik kursuna akın etti

“BU ADAMIN İŞİNİ KİMSE SÖYLEMEZ”

Kursa katılan kadınlardan biri de 3 çocuk annesi Zeliha Çinçik. “Hedefim hem aile çiftliğine katkı sağlamak hem de kendi evimin elektrik tesisatına katkıda bulunmak için kurslara gelmekti. Bu elektrik hakkında faydalı bilgiler öğrendim. Evde kendi prizlerimi kendim tamir ediyorum, lambalarımı kendim tamir edebilirim. Tavsiye ederim. tüm bayan arkadaşlar bu kurslara katılsın. yargılamayın çok faydasını gördüm.” dedi.

Adana'da 3 numaralı elektrik kursuna kadınlar akın etti

Adana'da 4 numaralı elektrik kursuna kadınlar akın etti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu