Ekonomi

ABD’de gözler Bej Kitap raporuna odaklandı

ABD’de gözler Fed’in bu hafta açıklayacağı Bej Kitap Raporu’na çevrilirken, rapor para politikasına ilişkin ipuçları aramaya devam ediyor.

Amerikalıların gözleri Bej Kitap raporuna odaklandı

Bu hafta açıklanan verilere göre ABD’de işsizlik yüzde 5,2’ye gerilerken, hizmet sektörü PMI beklendiği gibi 55,1’e ulaştı.

ABD’de bu hafta yakından izlenen işgücü piyasası istatistiklerinin ardından Fed’in dikkatleri Bej’in açıkladığı Bej Kitap Raporu’na çevrildi.

“UYGULAMA POLİTİKALARI”

Analistler, destekleyici politikaların bir süre daha yürürlükte kalabileceği beklentisiyle makroekonomik verilerden gelen karışık sinyallerin riskli varlıklara olan talebi desteklediğini söylüyor.

Buna göre S&P 500 endeksi yüzde 0,58 ile haftalık kapanış rekorunu kırdı, Nasdaq endeksi yüzde 1,55, Dow Jones endeksi yüzde 0,24 değer kaybetti.

ABD pazartesi tatili

ABD’DE PAZARTESİ PAZARTESİ TATİLİ

6 Eylül’de başlayan yedi verili takvim, Fed’in Çarşamba günkü bej kitap raporunu, Perşembe günü haftalık işsizlik başvurularını ve Cuma günkü üretici fiyat endeksi (ÜFE) ve toptan hisse senedi verilerini takip ediyor. ABD’de piyasalar Pazartesi günü serbestlik nedeniyle kapalı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu