Ekonomi

ABD Temsilciler Meclisi 3.5 trilyon dolarlık bütçe planını onayladı

Sosyal güvenlik programları ve iklim politikası yatırımlarını içeren ABD bütçe planı Temsilciler Meclisi tarafından onaylandı.

ABD Temsilciler Meclisi 3.5 trilyon dolarlık bütçe planını onayladı

Küresel ekonominin yakından takip ettiği ABD Temsilciler Meclisi, ABD Başkanı Joe Biden’in ekonomi gündeminin önemli bir parçası olan 3 trilyon 500 milyar dolarlık bütçe planını onayladı.

Demokrat Parti’nin ılımlı ve ilerici kanatlarının uzlaşmaya varmasının ardından bütçe planı 212’ye karşı 220 oyla kabul edildi.

1 MİLYON DOLARLIK ALTYAPI projesi de 27 Eylül’e kadar onaylanacak

Demokratlar, Cumhuriyetçilerin desteği olmadan bütçe tasarısının yazıp onaylanmasının önünü açarken, geçen ay Senato’dan geçen 1.000 milyar dolarlık altyapı yasasını 27 Eylül’e kadar oylamaya karar verdiler.

ABD Temsilciler Meclisi 3.5 milyar dolarlık bütçe planını onayladı

TEMSİLCİLER EVİ VE SENATO DETAYLAR İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞIYOR

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, 3 trilyon 500 milyar dolarlık bütçenin detaylarının Senato ile belirleneceğini söyledi.

Öte yandan basın toplantısında ABD Başkanı Biden, Temsilciler Meclisi’nin kararından memnun olduğunu ve bunun Amerikan halkına yatırım yapmaya bir adım daha yakın olduğunu ifade etti.

SOSYAL GÜVENLİK PROGRAMLARI YOLUYLA İKLİM POLİTİKASINA YATIRIM

Biden’in ekonomik planının ikinci aşaması olan bütçe planı, sosyal güvenlik programlarına ve iklim politikasına yapılan yatırımları içeriyor.

Plan, ücretli aile ve sağlık izinlerinde, çocuk bakım programlarında, ücretsiz okul öncesi eğitimde, Medicare sağlık sigortası kapsamının genişletilmesinde, yeşil enerjinin teşviki için vergi indirimlerinde ve federal eyalette elektrikli araç sayısında bir artış yürürlüğe koyuyor. filo. Tasarının vergi kurallarındaki değişiklikleri içermesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu