Ekonomi

90 milyon lira sosyal yardım ödemesi yapacağız

Aile ve Sosyal İşler Bakanı Yanık, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik sosyal yardımların 5 ayrı kalemde toplam 90 milyon liraya yakın bir tutarda ödendiği bilgisini paylaştı.

Derya Yanık: 90 milyon sterlin sosyal yardım ödüyoruz

Aile ve Sosyal İşler Bakanı Derya Yanık, Ekim ayında gerçekleştirilen nakdi sosyal yardım programlarından bahsederek, dul eşine nakdi yardım kapsamında sağlanan yardımların, ihtiyaç sahibi asker ailelerine yardım, muhtaç asker çocuklarına yardım, yetimlere yardım yapıldığını ifade etti. ve kronik hastalık bugün başlıyor.

51.6 MİLYON KADIN PARÇALANMIŞ VE YARDIM İHTİYACI OLAN KADINLARA YARDIM EDİLİYOR.

Bakan Yanık, eşi ölen ve yardıma ihtiyacı olan kadınlar için sebat etmeye devam edeceklerini söyledi. Bu kapsamda ihtiyaç sahibi kadınlarımıza toplam 51 milyon 600 bin lira yardımda bulunuyoruz” dedi. söz konusu.

SOSYAL YARDIMLAR DEVAM EDİYOR

Bakan Yanık, 2 ayrı sosyal yardım programı ile ihtiyaç sahibi sivillerin ve astsubayların ailelerine ve çocuklarına destek olacağını açıklayarak, askerlik hesabına yaklaşık 23 milyon 500.000 lira yatırdı. ihtiyacı olanlar. Bakan Yanık, annesi, babası veya her ikisi birden vefat etmiş 18 yaş altı ihtiyaç sahibi çocuklara destek verildiğini belirterek, bu kişilerin hesaplarına 11 milyon 100 bin lira yatırılacağını söyledi. Bakan Yanık, tüberküloz ve subakut sklerozan panensefalit (SSPE) kronik hastalığı olanlara da nakit destek sağladıklarını vurgulayarak, 3 milyar 600 bin lira destek vereceklerini söyledi.

Derya Yanık: 90 milyon sterlin sosyal yardım ödüyoruz

KRONİK HASTALIK YARDIMLARININ BUGÜN, DİĞER ÖDEMELER 25-28 EKİM 2021 TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAKTIR.

Bakan Yanık, kronik hastalık yardımlarının bugünden itibaren, kalanının ise 25-28 Ekim 2021 tarihleri ​​arasında ödeneceğini belirtti. Böylece ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 5 kutuda 90 milyon liraya yakın sosyal yardım ödüyoruz” dedi. terimleri kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu